Spelen en leren

2018.06.19 Stand for Children Day-0519

De Stand for Children-dag (dag waarop men opkomt voor kinderen) is bedoeld voor het hele gezin. De kinderen spelen, terwijl de ouders leren.

Tekst: Wendy Rose Gould
Foto’s: Clinton Lewis

Als je een willekeurig kind vraagt hoe zijn of haar ideale dag eruitziet, gooien activiteiten als de hoelahoep, een ritje in een minitrein, lekker eten en schminken waarschijnlijk hoge ogen.En dat kan allemaal op de Stand for Children-dag, een jaarlijks evenement in Bowling Green in de Amerikaanse staat Kentucky. Het is een hoogtepunt voor gezinnen in Warren County.

De Kiwanis-club van Bowling Green is cosponsor van het evenement, waaraan meer dan 50 bedrijven en organisaties deelnemen en dat zo’n 1300 bezoekers trekt.Het evenement werd voor het eerst gehouden in 1997, met het doel de kinderen uit de buurt te vermaken en tegelijkertijd hun ouders te informeren over wat de regio allemaal te bieden heeft.

“Dit evenement brengt plaatselijke instanties, organisaties en bedrijven samen om de kinderen in de gemeenschap te laten voelen dat we om hen geven,” zegt Lisa Rice, president van de Kiwanis-club in het seizoen 2017-2018.“Alle deelnemers hebben een kraampje met een leuke activiteit voor kinderen, bemand door volwassenen die hier tijd voor vrijmaken.Het biedt instanties en organisaties voor kinderen ook de kans om ouders en verzorgers op de hoogte te brengen van de beschikbare dienstverlening.”

2018.06.19 Stand for Children Day-0721

Dit jaar, bijvoorbeeld, werden er door het mensenrechtencomité in Bowling Green kleurboeken beschikbaar gesteld met informatie over discriminatie op de woningmarkt. Organisaties zoals de GGD van Barren River en de padvindsters van Kentuckiana deden ook mee, net als tientallen anderen.

“Dit is niet een inzamelingsactie voor onze club, maar het ligt ons net zo na aan het hart, om een aantal redenen,” legt Rice uit.“Ten eerste wordt er geld ingezameld voor voorlichting, waarvan duizenden kinderen gebruikmaken tijdens hun naschoolse programma’s.Dit is maar één van de manieren waarop we de kinderen van Warren County ondersteunen.En voor velen van ons heeft dit evenement een speciale betekenis, omdat Anne Grubbs, voormalig Kiwanis-lid en oud-president van onze club, het initiatief ertoe heeft genomen en zich ervoor heeft ingezet.

Anne is een paar jaar geleden overleden, maar voor alle leden belichaamde zij wat het betekent om Kiwanis-lid te zijn.Door mensen als zij en evenementen als de Stand for Children-dag beseffen de Kiwanis-leden uit Bowling Green weer hoe belangrijk kinderen zijn en hoezeer het de moeite loont om ze te helpen.”


Submit a comment

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google photo

Je reageert onder je Google account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s