Service learning

IN NICARAGUA BUNDELEN DE LEDEN VAN KIWANIS DE KRACHTEN MET “THE GLOBAL UPLIFT PROJECT” OM KINDEREN EEN BETERE LEEROMGEVING TE BEZORGEN

Door Sarah Waychoff

Toen leden van Kiwanis Division 44 van het District California-Nevada-Hawaii vernamen dat de kinderen van het dorpje La Quebradita in Nicaragua les moesten volgen in een metalen zeecontainer, zagen ze een kans om hulp te bieden.

La Quebradita is een verarmde gemeenschap die 45 gezinnen en 250 inwoners telt. Vaak hebben de mensen er geen toegang tot openbare basisdiensten, zoals water, elektriciteit en sanitair. Alle huizen zijn er gebouwd met plastic, zink, zeildoek en hout.

Om en bij de 44 kinderen volgden er les in de hete, smalle zeecontainer. Door het gebrek aan ruimte konden de leerlingen maar moeilijk bij het lesmateriaal. Veel kinderen kapten zelfs helemaal met school als gevolg van de povere infrastructuur.

“Ik was ontzet dat er geen stromend water is in La Quebradita. Je kunt er geen kraantje opendraaien en er zijn geen toiletten”, vertelt luitenant-gouverneur Angela Nowlin. “We waren van plan om een internationaal project op te zetten, en ons motto luidt ‘Serving the children of the world’ (werelwijd ten dienste van de kinderen).”

Robert Freeman is al 13 jaar lid van de Kiwanis Club van Palo Alto in de Amerikaanse staat Californië. Hij legde zijn idee voor aan Nowlin en aan Division 44.

“Robert sprak onze clubs toe en deelde zijn visie met ons”, vertelt Nowlin. “De leden begrepen duidelijk hoe betekenisvol dit was en wilden dat onze Division 44 zich erachter schaarde.”

De afdeling bundelde de krachten met The Global Uplift Project (TGUP), een organisatie die effectief altruïsme promoot en daartoe kleinschalige projecten met een grote impact ontwikkelt in de ontwikkelingslanden.

De school in La Quebradita heeft 13.000 dollar gekost. Het principe van TGUP is dat het dorp 20% van de totale kosten op zich neemt en de school fysiek mee helpt bouwen. Op die manier slaat de plaatselijke bevolking de handen in elkaar voor de kinderen en wordt de gemeenschap er sterker op.

De 14 clubs van Division 44, TGUP en mannen en vrouwen van alle leeftijden hebben samengewerkt om de kinderen van het dorp een betere onderwijsomgeving te schenken. De groep haalde het vooropgestelde bedrag in vier maanden tijd vlot binnen en kon ook nog sanitaire voorzieningen installeren en een speeltuin aanleggen op het schoolterrein.

“Het is hartverwarmend en begeesterend om te zien hoe oudere vrouwen stenen aandragen, hoe de kinderen helpen, en hoe de mannen en vrouwen samenwerken”, aldus Nowlin. “We stoppen hen niet zomaar wat geld toe, we helpen hen echt op weg. Ik ben nog nooit zo trots geweest dat ik lid ben van Kiwanis. Dit zal het leven van de kinderen van La Quebradita, en dat van onze leden, voorgoed veranderen. Ik heb nog nooit zo veel voldoening gevoeld in mijn leven.”


Submit a comment

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s