Aandacht voor epilepsie

update-5-7-italy-epilepsy
Epilepsie-deskundigen en leden van de Kiwanis-Club van Terni

Italiaanse Kiwanis-leden vragen aandacht voor een veelvoorkomende, maar verborgen ziekte.

Hoewel het een van de meest voorkomende neurologische ziekten ter wereld is, is epilepsie onzichtbaar voor de samenleving.Een aantal leden van de Kiwanis-Club in de Italiaanse plaats Terni kent de ziekte echter maar al te goed.Ze beijveren zich om ook andere mensen duidelijk te maken wat epilepsie inhoudt.

Toen het district San Marino van Kiwanis Italië clubs aanraadde activiteiten te organiseren om deze aandoening meer bekendheid te geven, waren de Kiwanis-Leden uit Terni er snel bij.

“Veel van onze leden hebben bijzondere belangstelling voor epilepsie,” zegt Luciano Binnella, de secretaris van de club.“Onder onze leden zijn artsen en leraren, onder wie ikzelf, die tijdens hun carrière te maken hebben gehad met epileptische aanvallen van patiënten en leerlingen.”

Vanwege deze ervaringen uit de eerste hand vatte de club het idee op om meer bekendheid te geven aan epilepsie.

Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie is epilepsie “een chronische, niet-overdraagbare hersenziekte die mensen van alle leeftijden treft”.Wereldwijd zijn er meer dan 50 miljoen mensen met epilepsie.Ongeveer 75 procent van de patiënten in landen met een laag of gemiddeld inkomen wordt niet behandeld.En velen van hen krijgen, net als hun familie, te maken met stigmatisering en discriminatie.

Afgelopen februari was het Wereld-epilepsiedag 2019. Samen met de regionale schoolraad van Umbria en docenten lichamelijke opvoeding presenteerden Kiwanis-leden uit Terni een programma, gebaseerd op de richtlijnen van het Italiaanse Epilepsiefonds.Met als thema #epilepsyNONMIfaipaura (“Ik ben niet bang voor epilepsie”) nodigden ze leerlingen en volwassenen van alle scholen in de regio uit.Onder de 120 aanwezigen waren leerlingen van 16 tot 18 jaar, die waren geselecteerd op basis van hun belangstelling voor epilepsie en hun plan om een medische opleiding te gaan volgen.

Sprekers, onder wie neurologen en een arbo-deskundige, vertelden over voorschriften in verband met autorijden en het gebruik van machines op het werk, over medicatie en over het ontwikkelen van een veilige cultuur op school voor kinderen met epilepsie.

“De leerlingen toonden een oprechte en diepgaande belangstelling voor het onderwerp,” meldt Massimo Sabatini, president van de club.“Ze stelden specifieke vragen over de neurofysiologie en -pathologie van de overdracht van zenuwimpulsen en het kanaal waardoor dat gebeurt.”Sommige vragen gingen over het verband tussen een epileptische aanval en een hysterische aanval en hoe je kunt ingrijpen en hulp kunt bieden bij een episode.”

Het forum kreeg veel publiciteit op de sociale media, in kranten en op een regionale tv-zender.


 

Submit a comment

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google photo

Je reageert onder je Google account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s